TAN KÖYÜ

YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ

SON DAKİKA!!! *** DUYURU!!!

Geri Dön

SON DAKİKA!!! *** DUYURU!!!

YENİ DUYURU!!!

Kıymetli Köylülerimiz,
Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberin artık geçerli olmadığını bildirmek için bu metni hazırlamış bulunuyoruz. Memnuniyet ve sağduyu ile başlattığımız görüşmeler ve karşılıklı atılan adımlar ile geçmiş yıllarda yaşanan kötü anıların izlerini silmek üzere bir yola çıkmıştık. Bu süreçte
Kemahlılar Derneği adına bizlerle iletişim kuran kişilerin samimi tavırları da görüşmelerimizin olumlu yönde ilerlemesine neden olmuştu. Gayet salih niyetle siz değerli köylülerimizi bilgilendirmek üzere kaleme alınan ve tamamen gerçekleri paylaştığımız duyurumuz birilerini fazlası ile rahatsız etmiş. Kimseyi rencide edecek veya konuyu çarpıtacak en ufak bir metnimiz olmamasına rağmen duyulan rahatsızlığın ne olduğunu anlamış değiliz. Kendimizi aklama çabamız bile başka yerlere çekilmeye çalışılmakta.

Kemahlılar Derneği, yazımızda paylaşılan, muhatabının bile olmadığı konulardan rahatsızlık duyulduğunu ve bu baskılara karşılık yazımızın yayından kaldırılmasını talep ettiler. Her koşul ve şartta doğrudan ayrılmadan, kimseyi rencide etmeden yalnızca yaşadıklarımızı ve geçen süreci açıkladığımız bu metnin kaldırılmasını, kimler hangi amaçla talep ediyor biliyoruz. Geçmişte yaşananlardan ötürü hala kin kusmaya devam edenler bugünde boş durmamış birlik olunmasının önüne geçmeye çalışmışlardır.

Kendilerine duyurumuzda kimseyi hedef almadığımızı, yalnızca kendi camiamızın bilmeye hakkı olduğu ve belki de yanlış bilinen konuların aydınlatılması için yazdığımız bu metnin kaldırılamayacağını ilettik. Akabinde de eğer bu yazının kaldırılmasında bu kadar ısrarlı iseniz, biz yazımızı kaldırırız. Geçmişte olduğu gibi duruşumuzu aynen sergilemeye devam ederiz, bu yaşananları, attıkları adımı geri çekmelerine neden olan konuları, yeni duyurumuzda açıklarız dedik.

04.04.2021 tarihi itibariyle yaptığımız görüşmede Kemahlılar Derneği adına Başkan “ Dengeleri gözetmek zorunda olduklarını, bu konudan, dolayısı ile bizden rahatsızlık duyanların olduğunu ve bu sebeple adımlarını geri çektiklerini ilettiler. Bundan sonra hiç başlamamış, hiç adım atılmamış gibi her kurum kendi duruşunu sergilemeye devam edecek” denildi.

Tan Köyü ve Derneği olarak bizim hiçbir Köy Derneği veya Köyümüz ile sorunumuz yoktur. Geçmişte yaşanan bizim hatamız sebebiyle oluşan bir küskünlük, bir kırgınlık var ise özür dilemesini de, kabahatimizden dolayı gereken bir diyet varsa ödemesini de biliriz. Yeter ki bu kapalı kapılar ardında olmasın. Açık ve şeffaf bir şekilde konuşulsun. Eğer kabahatli isek özür dileyelim, değilsek yanlış bilinen bir durum var ise bunun doğrusunu açıklayalım helallik isteyelim. Haksız yere günahımız alınmasın, suçlu ilan edilmeyelim. Kamuoyu nezdinde de aklanalım isteriz.

Yazımızın bu bölümü kendini bilmezlere;

Yaptığınız baskı ve asılsız suçlamalarınızla bu birlikteliğe engel oldunuz. Neleri koz olarak kullanıp, kirli emellerinize ulaşmak için Kemahlılar Dernek Yönetimini ne ile tehdit ettiğinizi biliyoruz. Bu tutum ve davranışlarla hiçbir şey elde edemeyeceksiniz. Küçük hesaplarınızla, geçmişte işlediğiniz kabahatlerin üzerini örtemeyeceksiniz. Gerçek güneş gibidir, sizin gibi ucuz ayak oyunlarına başvuranlar onu balçıkla sıvayamazlar. Günü geldiğinde elbet ortaya çıkar.
Bu konuya gerçekleri bilmeden muhatap olanları tenzih etmekle beraber, gerçekleri bildiği halde saklayanları da Yüce Allah’a (c.c) havale ediyoruz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlara Onun Gücü yeter.

Kıymetli Hemşehrilerim;
Biz dün olduğu gibi bugün de aynı vakur duruşla, desteğe ihtiyacı olan her köy ve kurumun yanında olacağız. Kapımız herkese açık, öylede kalacak. Bize öğretilen kim zor da ise dara düştüyse yanında olmaktır. Bu düstur ile hareket etmeye devam edeceğiz. Kimseyle bir yarışımız, ast veya üst kavgamız, telaşımız yoktur. Hayırda yarışmanın dışında başka alanlarda, birileriyle yarışmak gibi bir derdimizde yoktur.

Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizleri saygı ve hürmetle selamlar, sağlıklı günler dilerim. 05.04.2021

Fatih TANUĞUR
Tan Köyü Dernek ve Vakıf Başkanı

05 Nisan 2021
DİĞER Faaliyetler